Spoštovane članice, cenjeni člani, dragi prijatelji,

Društvo Slovenija Rusija Vas v sodelovanju s Fakulteto za družbene vede v Ljubljani

vabi na

1. večer Jurija Gustinčiča,

v ponedeljek, 12. 11. 2018 ob 18. uri,

v Veliko dvorano Fakultete za družbene vede (Kardeljeva ploščad 5, 1000 Ljubljana).

Tokrat se bomo spraševali “Kdo je močnejši od sedme sile?”

”Skozi zgodovino so novinarji in mediji dobivali različne oznake: v Veliki Britaniji so bili četrti družbeni sloj (za duhovništvom, plemstvom in ljudstvom), v ZDA četrta veja oblasti (za izvršno, sodno in zakonodajno), za Napoleona peta (vele)sila in konec devetnajstega stoletja so se po združitvi Italije in Nemčije premaknili na sedmo mesto, za omenjenima še za  Avstrijo, Francijo, Rusijo in Veliko Britanijo. Pa so mediji danes še vedno (vele)sila in kdo je zares močnejši od njih, kdo jim vlada in kdo vlada preko njih?”

V večeru posvečenem spominu na ustanovnega in častnega člana Društva Slovenija Rusija Jurija Gustinčiča in njegovemu širokemu pogledu na večplastna dogajanja v svetu, bodo svoje videnje novinarstva in sveta podelili dopisnik RTV Slovenije iz Beograda Boštjan Anžin, dopisnica RTV Slovenije iz Nemčije Polona Fijavž, sociolog, nekoč gonilna sila Mladine, danes kolumnist Dnevnika ter eden najboljših poznavalcev odnosa med Evropo in islamom dr. Tomaž Mastnak,  odgovorni urednik Mladine Grega Repovž ter nekdanji dopisnik RTV Slovenije iz Moskve in odgovorni urednik Prvega programa Radia Slovenija dr. Andrej Stopar.

Prisotne bo uvodoma nagovoril prof. dr. Anton Bebler, pogovor bo povezoval prof. dr. Dejan Verčič.

Prisrčno vabljeni!

Saša Ivan Geržina